Wykonywany wiosną ze świeżych kwiatów i liści stanowi fantastyczny sposób na poprawę odporności oraz pozbycie się wielu chorób, przez cały rok.
Jest on również źródłem wielu minerałów, niezbędnych do funkcjonowania naszego organizmu oraz utrzymania dobrego samopoczucia przez cały rok.
Składniki i sposób przygotowania:
Pamiętaj, aby mniszek lekarski zbierać wyłącznie w czystych miejscach, z dala od dróg oraz świeżo po deszczu, co pozwoli na uniknięcie dodatkowego mycia rośliny!
Kwiaty mniszka dokładnie mieszamy z cynamonem, a następnie układamy w jedną większą lub mniejszą filiżankę. Naczynie wypełniamy naprzemiennie roślinami wymieszanymi z cynamonem oraz cukrem, tak aby cały pojemnik został zapełniony, a ostatnią warstwą był cukier.
Następnie naczynie osłaniamy celofanem, który kilkakrotnie przebijamy i zabezpieczamy gumką. Gotową miksturę kładziemy na parapecie na słońcu za szybą na około 2-3 tygodnie. Podczas fermentacji cukier powoli zacznie zamieniać się w syrop, który osiądzie na dnie naczynia.
Jako, że mniszek podczas całego procesu będzie wciskany do góry, co może powodować jego pleśnienie niezbędne jest wciskanie go z powrotem do syropu 2-3 razy dziennie. Po ukończeniu fermentacji należy odlać syrop i wlać go do specjalnie przygotowanej szklanki, a następnie do lodówki.
Osad powstający na dnie kubka nie stanowi żadnej przeszkody ku spożywaniu syropu, jednak z czasem można go ponownie przefiltrować. W przypadku choroby zalecane jest dawkowanie 3 razy dziennie łyżeczkę syropu z mniszka, a u dzieci 1/2 łyżeczki.
Recover your password.
A password will be e-mailed to you.