Fasola może całkowicie zastąpić mięso. Zobacz jak ją gotować.

Fasola- podstawowy produkt, który jest w każdym domu. Często jest tak , że długo stoi zanim ją ugotujemy. Niestety powód jest prosty rośliny strączkowe takie jak fasola czy groch powodują wzdęcia i zwiększają wydzielanie gazów, jednak wszystko zależy od przygotowania fasoli.

 

Zdradzę Ci sekret jak ugotować fasolę, aby uniknąć takich sytuacji.
Badania Światowej Organizacji Zdrowia wykazały, że jemy mięso średnio 2-3 razy w tygodniu, jednak nasz organizm potrzebuje białka każdego dnia. Zaletą fasoli jest to, że bogata jest w białko zawiera również pektyny, minerały( potas, cynk i fosfor), a także przeciwutleniacze.
Fasola odpowiednia jest dla diabetyków i hamuje starzenie się organizmu. Jest świetną podstawą dla sycących potraw np. zupy, gulasze i sałatki. Musisz jednak odpowiednio ją ugotować.

Za dyskomfort w żołądku odpowiadają oligosacharydy. Substancje te nie są trawione lecz wywołują aktywny proces fermentacji czyli powstawanie gazów. Wiele innych roślin strączkowych zawiera te składniki. Postępuj zgodnie z naszymi zasadami a ich unikniesz.

 

Na początku namocz fasole w zimnej wodzie przez cała noc, a przynajmniej przez 8 godzin, a następnie wylej wodę i opłucz nasiona. Zalewamy ponownie zimną wodą i podgrzewamy na średnim ogniu. Gdy woda się zagotuje odlej ją i płucz fasole na durszlaku zimną wodą. Ponownie zalej fasolę zimną, czystą woda i gotuj przez 15 minut i odlej po raz ostatni wodę. Opłucz wodą i gotują do momentu, aż fasola będzie miękka.

 

Mam dla Ciebie super przepis z wykorzystaniem właśnie fasoli. Zdrowy gulasz z fasoli, który jest pyszny i prosty.

 

Przepis Lobio.

 

 

Składniki:
  • 500 gram suchej czerwonej fasoli
  • 2 cebule
  • 2 ząbki czosnku
  • Pół pęczka kolendry
  • 2 łyżeczki mielonej kolendry
  • 2 łyżki octu
  • Sól
  • Olej słonecznikowy

 

Sposób przygotowania:
1. Fasolę gotujemy zgodnie z naszym przepisem, podsmaż cebulę na złocisty kolor i posiekaj kolendrę.
2. Gdy fasola się ugotuje to połowę ją lekko miażdżymy, dodaj posiekaną kolendrę, cebulę, kolędre mieloną , przeciśnięty przez praskę czosnek, Ocet i sól do smaku.
3. Dokładnie wymieszaj i podaj na gorąco, ja często dodaje orzechy włoskie.
Smacznego!

error: Content is protected !!